Szukaj

Dlaczego warto kupować u nas?

Bilety w Berlin

Witaj na BerlinBilety.pl, serwisie poświęconym sprzedaży biletów na kabarety, wycieczki i zwiedzanie Berlina. U nas w łatwy i szybki sposób zarezerwujesz bilety do Friedrichstadt-Palast czy do berlińskiego Wintergarten. A co powiesz na zwiedzanie stolicy Niemiec na Segwayu czy przejażdżkę starym dobrym trabantem? Na naszej stronie znajdziesz też piesze i rowerowe wycieczki po mieście i jego okolicach. Zobacz słynne atrakcje, takie jak Poczdam i pozostałości muru berlińskiego oraz przekonaj się, jak wyglądała stolica Niemiec w czasach II wojny światowej. Wybierz najciekawszą ofertę na BerlinBilety.pl i ruszaj w drogę!

  • Ponad 3,4 milionów sprzedanych biletów

    4000+ ofert w 30 krajach

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

    Możesz czuć się w 100% bezpiecznie podczas zakupów na naszej stronie

  • Płać w PLN

    Płać w PLN bez ukrytych kosztów

Podobne wydarzenia

Podobne kategorie

Berlin za czasów III Rzeszy: wycieczka piesza

4.1 (10)
Od PLN 67

W trakcie wycieczki pieszej, której tematem jest Berlin za czasów III Rzeszy zobaczysz najważniejsze miejsca byłej stolicy nazistowskich Niemiec.

Ważne informacje

- Wybierz się na wycieczkę pieszą po Berlinie
- Przekonaj się, jak wyglądało miasto na czasów III Rzeszy
- Poznaj fakty o II wojnie światowej i hitlerowskich Niemczech
- Dzieci poniżej 12. roku życia zwiedzają za darmo

Czego mogę się spodziewać?

Zobacz Berlin z czasów III Rzeszy
W 1933 r. rozpoczął się hitlerowski terror, który rozprzestrzenił się w całej Europie. Zakończył się on wraz z bitwą o Berlin w 1945 r. Przez 12 lat Berlin był stolicą III Rzeszy.
Podczas tej wycieczki poznasz fakty o konsekwencjach istnienia „Tysiącletniej Rzeszy”. Dowiesz się więcej o programie eutanazji „T4”, zabiciu setek tysięcy Sinti i Romów oraz milionów Żydów (Holocaust).

Odwiedź dzielnicę żydowską w Berlinie, obejrzyj miejsce dawnej kwatery głównej SS i Gestapo w muzeum „Topografia Terroru”, zobacz zniszczenia spowodowane przez alianckie bombardowania w czasie II wojny światowej i dowiedz się, jaki to miało wpływ na berlińczyków.

Poznaj fakty na temat powstania i potęgi Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników. Dowiedz się, w jaki sposób propaganda Josepha Goebbelsa wzmocniła wpływ partii na naród niemiecki oraz poznaj plany Alberta Speera, który pragnął zmienić Berlin w Germanię, czyli stolicę świata. Zobacz byłą siedzibę Luftwaffe dowodzonym przez Hermanna Göringa.

Wycieczka kończy się tam, gdzie zakończyło się wszystko, czyli przed parlamentem Niemiec, Reichstagiem. Tu wojska radzieckie umieściły swoją flagę nad zrujnowanym Berlinem, podczas gdy niecały 1 km stąd Führer przygotowywał się do popełnienia samobójstwa.

Co należy zrobić?

Jak mogę zarezerwować bilety?
Wkrótce po dokonaniu rezerwacji Twój bilet elektroniczny zostanie wysłany na Twoją skrzynkę mailową. Wydrukuj go i przynieś ze sobą na wycieczkę.

Gdzie zaczyna się wycieczka?
Wycieczka rozpoczyna się przed Starbucksem naprzeciwko stacji Hackescher Markt. Bądź na miejscu 10 minut przed rozpoczęciem zwiedzania.

Gdzie kończy się wycieczka?
Wycieczka kończy się przed Reichstagiem (niemiecki parlament).

W jaki sposób będę się przemieszczać?
Jest to głównie wycieczka piesza, jednak przewidziany jest też krótki przejazd pociągiem. Prosimy o zakupienie biletu komunikacji miejskiej na strefy AB. Można go również kupić u przewodnika (karnet na strefy AB kosztuje 7 EUR).

Jak długo trwa wycieczka?
Wycieczka trwa 4 godziny.

W jakich językach dostępna jest wycieczka?
Wycieczka prowadzona jest w języku angielskim.

Co się stanie, jeśli spadnie deszcz?
Wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody, zatem pamiętaj o odpowiednich ubraniach i obuwiu.

Kategorie biletów

Dzieci poniżej 12. roku życia zwiedzają bezpłatnie w towarzystwie płacącego dorosłego. Bilety dla młodzieży przeznaczone są dla osób poniżej 26. roku życia.

Godziny otwarcia

Od kwietnia do października: wtorek, czwartek, sobota i niedziela o godz. 10.00. Od listopada do marca: czwartek i sobota o godz. 10.00.

Natychmiastowe potwierdzenie

Wydrukuj bilet

Przewodnik

Czas trwania: 4 godz.

Godziny otwarcia

Wskazówki

Berlin za czasów III Rzeszy: wycieczka piesza

Adres
Neue Promenade 3 10178 Berlin

×

Obsługa klienta

22 397 91 68 22 397 91 68

Czy potrzebujesz pomocy? Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.