Szukaj

Dlaczego warto kupować u nas?

Bilety w Berlin

Witaj na BerlinBilety.pl, serwisie poświęconym sprzedaży biletów na kabarety, wycieczki i zwiedzanie Berlina. U nas w łatwy i szybki sposób zarezerwujesz bilety do Friedrichstadt-Palast czy do berlińskiego Wintergarten. A co powiesz na zwiedzanie stolicy Niemiec na Segwayu czy przejażdżkę starym dobrym trabantem? Na naszej stronie znajdziesz też piesze i rowerowe wycieczki po mieście i jego okolicach. Zobacz słynne atrakcje, takie jak Poczdam i pozostałości muru berlińskiego oraz przekonaj się, jak wyglądała stolica Niemiec w czasach II wojny światowej. Wybierz najciekawszą ofertę na BerlinBilety.pl i ruszaj w drogę!

  • Ponad 3,4 milionów sprzedanych biletów

    4000+ ofert w 30 krajach

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

    Możesz czuć się w 100% bezpiecznie podczas zakupów na naszej stronie

  • Płać w PLN

    Płać w PLN bez ukrytych kosztów

Podobne wydarzenia

Podobne kategorie

Mur berliński – Berlin za żelazną kurtyną

4.7 (3)
Od 68 PLN

Wybierz się na wycieczkę pieszą po Berlinie i poznaj realia tego miasta w czasach zimnej wojny. Krocz po „Stalinallee”, odwiedź Miejsce Pamięci Muru Berlińskiego, Gethsemanekirche w dzielnicy Prenzlauer Berg i nie tylko!

Ważne informacje

- Odkryj Berlin z czasów istnienia żelaznej kurtyny
- Krocz po „Stalinallee”
- Odwiedź Miejsce Pamięci Muru Berlińskiego przy Bernauer Strasse
- Posłuchaj o tym, czym ryzykowali ludzie, którzy zdecydowali się przedrzeć na drugą stronę miasta
- Wybierz się na arcyciekawą pieszą wycieczkę

Czego mogę się spodziewać?

Poznaj historię Berlina z czasów zimnej wojny
Przez wiele dziesięcioleci po II wojnie światowej istniały dwie części Berlina: jedna była bastionem Zachodu za żelazną kurtyną, druga zaś miejscem, którego celem było wykazanie wyższości komunizmu.

Posłuchaj o tym, jak pod koniec wojny mocarstwa alianckie podzieliły Berlin na cztery sektory i zobacz, gdzie na Potsdamer Platz zbiegały się trzy z tych sektorów.

Przejdź się po bulwarze „Stalinallee” we wschodniej części miasta. Zobacz budynki, przypominające kształtem torty i będące dumą komunistów podczas zimnej wojny.

Odwiedź Miejsce Pamięci Muru Berlińskiego na Bernauer Strasse i dowiedz się, jakie zastosowano środki bezpieczeństwa, aby uniemożliwić Niemcom ze Wschodu dotarcie do Berlina Zachodniego.

Dowiedz się o ryzyku, które wiele osób podjęło, aby uciec i tym samym zniweczyć wysiłki służby bezpieczeństwa Stasi.
Odwiedź kościół Gethsemanekirche w dzielnicy Prenzlauer Berg, gdzie pod koniec lat 80. zbierało się wielu odważnych wschodnioniemieckich aktywistów walczących o prawa obywateli. Protestowali oni przeciwko reżimowi i pomogli w pokojowej rewolucji, która to ostatecznie zakończyła się ponownym zjednoczeniem Niemiec.

Posłuchaj o tym, jak wspólny wysiłek doprowadził do upadku muru przy Bornholmer Strasse i dowiedz się, jak odważni berlińczycy wschodni zdołali zapobiec zniszczeniu dokumentów w centrali Stasi, umożliwiając nam dziś wgląd w szczegóły funkcjonowania reżimu.

Wycieczka kończy się przy Alexanderplatz, czyli kolejnej wschodnioniemieckiej wizytówce z monumentalną wieżą telewizyjną.

Co należy zrobić?

Jak mogę zarezerwować bilety?
Wkrótce po dokonaniu rezerwacji Twój bilet elektroniczny zostanie wysłany na Twoją skrzynkę mailową. Wydrukuj go i przynieś ze sobą na wycieczkę.

Gdzie zaczyna się wycieczka?
Wycieczka rozpoczyna się przed Starbucksem naprzeciwko stacji Hackescher Markt. Bądź na miejscu 10 minut przed rozpoczęciem zwiedzania.

Gdzie kończy się wycieczka?
Wycieczka kończy się na Alexanderplatz.

Jak długo trwa wycieczka?
Trasa trwa ok. 4 godziny.

W jaki sposób będę się przemieszczać?
Wycieczka obejmuje przejazd pociągiem, dlatego prosimy o zakupienie biletu komunikacji miejskiej na strefy AB lub wykupienie biletu u przewodnika (karnet na strefy AB kosztuje 7 EUR).

W jakich językach dostępna jest wycieczka?
Wycieczka prowadzona jest w języku angielskim.

Co się stanie, jeśli spadnie deszcz?
Wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody, zatem pamiętaj o odpowiednich ubraniach i obuwiu.

Kategorie biletów

Dzieci poniżej 12. roku życia zwiedzają bezpłatnie w towarzystwie płacącego dorosłego. Bilety dla młodzieży przeznaczone są dla osób poniżej 26. roku życia.

Godziny otwarcia

Od 28 marca do października: wtorek i sobota o godz. 10.00

Natychmiastowe potwierdzenie

Wydrukuj bilet

Czas trwania: 4 godz.

Godziny otwarcia

Wskazówki

Mur berliński – Berlin za żelazną kurtyną

Adres
Neue Promenade 3, 10178 Berlin

×

Obsługa klienta

22 397 91 68 22 397 91 68

Czy potrzebujesz pomocy? Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.