Szukaj

Dlaczego warto kupować u nas?

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

  • Płać w PLN

  • Ponad 3,5 mln sprzedanych biletów

Podobne wydarzenia

Podobne kategorie

Wycieczka po queerowym Berlinie

 
Od 82 PLN

Berlin jest queerową stolicą Europy i już od końca XIX wieku jest pionierem w dziedzinie walki o prawa gejów i lesbijek.

Podczas wycieczki po mieście odwiedzisz popularną wśród homoseksualistów dzielnicę Berlina, Schöneberg, dom Marleny Dietrich, a także poznasz twórczość Christophera Isherwooda i Otto Dixa.

Czego mogę się spodziewać?

Odwiedź Eldorado, czyli jeden z najstarszych barów dla gejów i transwestytów w Berlinie, który był często odwiedzany przez otwarcie homoseksualnego przywódcę Oddziałów Szturmowych NSDAP, Ernsta Röhma. Zatrzymaj się przy pomniku pamięci homoseksualistów prześladowanych przez nazizm. Dowiedz się, w jaki sposób otwarcie homoseksualne oraz transseksualne osoby znajdowały wsparcie wśród takich ludzi, jak Magnus Hirschfeld, którego Instytut Nauk Seksualnych został zamknięty w 1933 r. Jego biblioteka została zniszczona w trakcie niesławnej kampanii palenia książek.

Przejdź przez Tiergarten, najbardziej znane miejsce spotkań homoseksualistów w cieniu muru berlińskiego. Dowiedz się o słynnych homoseksualnych osobistościach, takich jak król pruski Fryderyk Wielki czy burmistrz Klaus Wowereit, które ukształtowały historię Berlina. Zakończ wycieczkę w Muzeum Gejów i Lesbijek w tętniącym życiem Kreuzbergu.

Czas trwania: 4 godziny.

Co należy zrobić?

- Wkrótce po dokonaniu rezerwacji Twój bilet elektroniczny zostanie wysłany na Twoją skrzynkę mailową. Przynieś go ze sobą na wycieczkę.
- Wycieczka rozpoczyna się przed Starbucksem naprzeciwko stacji Hackescher Markt Tutaj spotkasz się z przewodnikiem z Original Berlin Walks.
- Ponieważ wycieczka obejmuje przejazd metrem, prosimy o zakupienie biletu komunikacji miejskiej na strefy AB. Można go również kupić u przewodnika.
- Dzieci poniżej 12. roku życia zwiedzają bezpłatnie w towarzystwie płacącego dorosłego. Bilety dla młodzieży przeznaczone są dla osób poniżej 26. roku życia.
- Wycieczka prowadzona jest w języku angielskim.
- Wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody, zatem pamiętaj o odpowiednich ubraniach i obuwiu.
- Posiłki i napoje nie są wliczone w cenę.
- Wycieczka kończy się w Muzeum Gejów i Lesbijek.
- Wycieczki odbywają się w piątki o godz. 13:30 (od kwietnia do października).

Kategorie biletów

Dzieci poniżej 12. roku życia zwiedzają bezpłatnie w towarzystwie płacącego dorosłego. Bilety dla młodzieży przeznaczone są dla osób poniżej 26. roku życia.

Godziny otwarcia

Wycieczki odbywają się w piątki o godz. 13:30 (od kwietnia do października).

Co nie jest wliczone w cenę?

Posiłki i napoje nie są wliczone w cenę.

Rezerwuj

śr, 7 gr 2022

Change date free of charge Change date free of charge
You can now change your booked date free of charge! Simply use the form under Contact Us or send us an email to let us know the new date no later than 5 days before your booked date

Natychmiastowe potwierdzenie

Wydrukuj bilet

Czas trwania: 4 godz.

Godziny otwarcia

Wskazówki

Wycieczka po queerowym Berlinie

Adres
Neue Promenade 3, 10178 Berlin

×

Obsługa klienta

22 397 91 68 22 397 91 68

Czy potrzebujesz pomocy? Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.