Szukaj

Dlaczego warto kupować u nas?

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

  • Płać w PLN

  • Ponad 3,5 mln sprzedanych biletów

Podobne wydarzenia

Podobne kategorie

Wycieczka po queerowym Berlinie

 
Od 73 PLN

Berlin jest queerową stolicą Europy i już od końca XIX wieku jest pionierem w dziedzinie walki o prawa gejów i lesbijek.

Podczas wycieczki po mieście odwiedzisz popularną wśród homoseksualistów dzielnicę Berlina, Schöneberg, dom Marleny Dietrich, a także poznasz twórczość Christophera Isherwooda i Otto Dixa.

Czego mogę się spodziewać?

Odwiedź Eldorado, czyli jeden z najstarszych barów dla gejów i transwestytów w Berlinie, który był często odwiedzany przez otwarcie homoseksualnego przywódcę Oddziałów Szturmowych NSDAP, Ernsta Röhma. Zatrzymaj się przy pomniku pamięci homoseksualistów prześladowanych przez nazizm. Dowiedz się, w jaki sposób otwarcie homoseksualne oraz transseksualne osoby znajdowały wsparcie wśród takich ludzi, jak Magnus Hirschfeld, którego Instytut Nauk Seksualnych został zamknięty w 1933 r. Jego biblioteka została zniszczona w trakcie niesławnej kampanii palenia książek.

Przejdź przez Tiergarten, najbardziej znane miejsce spotkań homoseksualistów w cieniu muru berlińskiego. Dowiedz się o słynnych homoseksualnych osobistościach, takich jak król pruski Fryderyk Wielki czy burmistrz Klaus Wowereit, które ukształtowały historię Berlina. Zakończ wycieczkę w Muzeum Gejów i Lesbijek w tętniącym życiem Kreuzbergu.

Czas trwania: 4 godziny.

Jak to działa?

- Wkrótce po dokonaniu rezerwacji Twój bilet elektroniczny zostanie wysłany na Twoją skrzynkę mailową. Przynieś go ze sobą na wycieczkę.
- Wycieczka rozpoczyna się przed Starbucksem naprzeciwko stacji Hackescher Markt Tutaj spotkasz się z przewodnikiem z Original Berlin Walks.
- Ponieważ wycieczka obejmuje przejazd metrem, prosimy o zakupienie biletu komunikacji miejskiej na strefy AB. Można go również kupić u przewodnika.
- Dzieci poniżej 12. roku życia zwiedzają bezpłatnie w towarzystwie płacącego dorosłego. Bilety dla młodzieży przeznaczone są dla osób poniżej 26. roku życia.
- Wycieczka prowadzona jest w języku angielskim.
- Wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody, zatem pamiętaj o odpowiednich ubraniach i obuwiu.
- Posiłki i napoje nie są wliczone w cenę.
- Wycieczka kończy się w Muzeum Gejów i Lesbijek.
- Wycieczki odbywają się w piątki o godz. 13:30 (od kwietnia do października).

Kategorie biletów

Dzieci poniżej 12. roku życia zwiedzają bezpłatnie w towarzystwie płacącego dorosłego. Bilety dla młodzieży przeznaczone są dla osób poniżej 26. roku życia.

Godziny otwarcia

Wycieczki odbywają się w piątki o godz. 13:30 (od kwietnia do października).

Co nie jest zawarte w cenie?

Posiłki i napoje nie są wliczone w cenę.

Zarezerwuj

sr, 29 maj 2024

Natychmiastowe potwierdzenie

Wydrukuj bilet

Czas trwania: 4 godziny

Godziny otwarcia

Wskazówki

Wycieczka po queerowym Berlinie

Adres
Neue Promenade 3, 10178 Berlin

×

Pomoc w języku angielskim

22 397 91 68 22 397 91 68

Potrzebujesz pomocy z rezerwacją? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.