Szukaj

Dlaczego warto kupować u nas?

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

  • Płać w PLN

  • Ponad 3,5 mln sprzedanych biletów

Podobne wydarzenia

Podobne kategorie

Wycieczka piesza po Poczdamie 

4.0 (1)
Od 86 PLN

Skorzystaj z okazji podczas wizyty w Berlinie i wybierz się na wycieczkę pieszą po Poczdamie, który znajduje się na obrzeżach niemieckiej stolicy. Przekonaj się, że Berlin bez Poczdamu to jak Paryż bez Wersalu! U nas zarezerwujesz bilety na tę wyjątkową wyprawę.

Czego mogę się spodziewać?

Przez prawie trzy stulecia malownicze miasto Poczdam było rezydencją pruskich królów, książąt i cesarzy niemieckich. Stworzyli oni w tym miejscu istnie bajkowy krajobraz pełen pałaców, kościołów i ogrodów. Poczdam z łatwością można zaliczyć do najpiękniejszych zakątków Europy.

Podczas pieszej wycieczki po Poczdamie zwiedzisz zamek w Babelsbergu, Pałac Marmurowy oraz idylliczną rosyjską wioskę. Nie dziwi fakt, że Poczdam znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W XX wieku do bram Poczdamu zapukała brutalna rzeczywistość powojennych czasów. Odwiedź pałac Cecilienhof, gdzie odbyła się konferencja poczdamska. To tutaj zasiedli przy wspólnym stole amerykański prezydent Truman, sowiecki dyktator Stalin oraz brytyjski premier Churchill, aby nakreślić nowy kształt Niemiec i Europy po II wojnie światowej. Przejdź przez most Glienicke (tzw. most szpiegów), gdzie w 1962 roku dokonano słynnej wymiany Garyego Powersa i zobacz byłe więzienie Stasi, prowadzone przez tajne służby NRD. Wycieczka zakończy się w parku Sanssouci, gdzie znajduje się piękny pałac. Możesz wrócić razem z przewodnikiem do Berlina lub pozostać i samodzielnie zwiedzić park.

Ważne informacje

- Wycieczka odbywa się w języku angielskim
- Czas trwania to ok. 6 godzin włącznie z transportem z Berlina do Poczdamu
- Wycieczki odbywają się od kwietnia do października w każdy czwartek i niedzielę o godz. 9:40
- Wycieczka rozpoczyna się przed Starbucksem, naprzeciwko stacji S-Bahn Hackescher Markt. Bądź na miejscu 10 minut wcześniej
- W trakcie wycieczki będziesz przemieszczać się pociągiem do Poczdamu i z powrotem, dlatego zabierz ze sobą bilet całodobowy na strefy ABC bądź kup go od przewodnika (cena to 7.70 EUR - stan na 2019 r.)
- Dostępne są bilety ulgowe dla młodzieży do 26. roku życia
- Dzieci do 12. roku życia podróżują bezpłatnie w towarzystwie płacącego dorosłego
- Wycieczka odbywa się niezależnie od pogody, dlatego prosimy o zabranie odpowiednich ubrań i butów
- Napoje i posiłki nie są wliczone w cenę
- Wycieczka piesza po Poczdamie kończy się albo w Sanssouci w Poczdamie, albo w Berlinie (jeśli zdecydujesz się wrócić do miasta z przewodnikiem).

Kategorie biletów

Dostępne są bilety ulgowe dla młodzieży do 26. roku życia. Dzieci do 12. roku życia podróżują bezpłatnie w towarzystwie płacącego dorosłego.

Godziny otwarcia

Od kwietnia do października: w każdy czwartek i niedzielę o godzinie 9:45. Od listopada do marca: w każdą sobotę o 9:45.

Co nie jest zawarte w cenie?

Napoje i posiłki nie są wliczone w cenę, ale przewidziana jest przerwa na obiad.

Zarezerwuj

sr, 29 maj 2024

Natychmiastowe potwierdzenie

Wydrukuj bilet

Przewodnik na żywo

Czas trwania: 6 godziny

Godziny otwarcia

Wskazówki

Wycieczka piesza po Poczdamie 

Adres
Neue Promenade 5, 10178 Berlin

×

Pomoc w języku angielskim

22 397 91 68 22 397 91 68

Potrzebujesz pomocy z rezerwacją? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.